Thursday, July 31, 2014

نودل چینی با سبزیجات
یکی از بهترین اتفاقات زندگی آشپزیم چند سال زندگی تو یه کشور آسیایی بود  که تونستم با انواع غذاهای آسیایی آشنا بشم و این هم یکی از اون غذاهای مورد علاقه آسیایی منه که وقتی میخورم در حین این که از تندی غذا دارم با دستم خودمو باد باد میزنم عشق میکنم با هر قاشقی که میخورم. من عاشق غذاهای تند و پر از ادویه هستم  و واسه همین یکی از آرزوهام رفتن به کشوره هنده و غذا  خوردن تو رستورانهای توریستی که میتونه زیاد هم تمیز نباشه اما واسه من لذت بخشه.

نودل شیشه ای یا کریستالی که ما ایرانیهای خارج از کشور که دستمون از فالوده کوتاهه با این نودل فالوده درست میکنیم اما با همین نودل کلی غذاهای خوشمزه هم میشه پخت که باب میل ما ایرانیها هم هست از جمله این غذای سبزیجاتی که به سرعت آماده میشه . من نودل چینی کریستالی رو از فروشگاه نتو Netto  با قیمت زیره ۵۰ سنت گرفتم که این بسته واسه ۲ تا ۳ نفر کافیه، این نودل تو  بیشتر فروشگاهها با قیمت ارزون  یافت میشه. من عکس بسته نودل رو تو لینک پایین گذاشتم.

مواد لازم:

نودل کریستالی ۱ بسته ( شما میتونید از نوع نودل دیگه ای هم که دارید استفاده کنید)

سبزیجات شامل کلم بروکلی یا سفید، پیاز، هویچ، سیر، اسفناج ( شما میتونید از سبزیجات دیگه ای هم که دوست دارید استفاده کنید ) به مقدار لازم 

روغن ۲ قاشق غذا خوری 

نمک وفلفل، ادویه به مقدار کافی 

زیره سیاه و سبز به مقدار کافی 


تو یه قابلمه آب رو جوش میاریم و نودل رو به مدت ۳ دقیقه میزاریم تا بجوشه و بعد آبکشش میکنیم. این نودل چون خیلی ظریفه خیلی زود پخته میشه.


سبزیجات رو با کمی روغن تفت میدیم و بهش ادویه و نمک اضافه میکنیم. من از اسفناج فریزری که از فرشگاه Aldi خریده بودم استفاده کردم شما میتونید از اسفناج تازه استفاده کنید.نکته مهمی که تو این غذا باید بدونید که سبزیجات نباید زیاد پخته بشه و یه مقدار حالت تردیشو داشته باشه، نودل رو ضافه میکنیم وبه مدت ۱ تا ۲ دقیقه با هم دیگه تفت میدیم، میریزیم تو بشقاب سرو و روش سس کچاپ یا تند میریزیم و نوش جان میکنیم.

پیشنهاد من با سس تنده تنده ....No comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...