Monday, September 3, 2012

کیک نون خامه ای Cake Boss


کیا عاشق نون خامه ای هستند ؟ رسیپی از Cake Boss هست که من خیلی کارهاشو دوست دارم . اگه شما هم شیفته این کیک خوشمزه شدید باید حتما این کیک رو درست کنید چون حسابی ذوق میکنید وقتی که کیکی رودارید  که با نون خامه ای تزیین شده و وسط کیک هم نون خامه ای گذشته شده باشه  وقتی کیک رو برش میزنید دیگه به اوج آسمون ها پر پر میزنید، فقط میتونم بگم من عاشق این کیکم.

ما برای پخت این کیک نیاز به پختن یک کیک ساده داریم و نون خامه ای باضافه کرم کاسترد ایتالیایی برای فیلینگ که خیلی طعمش رو دوست دارم  .

من اول از همه کیکامو درست میکنم چون درست کردن نون خامه ای خیلی سریع تره .

مواد لازم برای کیک :


آرد 3 لیوان

تخم مرغ 4 عدد

ماست 5 ق غ

بیکینگ پودر 2 ق چ

وانیل 1 ق چ

شکر 1.5 لیوان

شیر 1 لیوان

روغن 1 لیوان

خامه فرم گرفته شده ۲ پیمانه  

شهد یا مربا در اندازه ۲ قاشق غذا خوری خوب واسه شروع باید همه مواد ما هم دمای اتاق باشه ، یه وقت از یخچال برندارید تخم مرغ یا شیر رو مستقیم استفاده کنید،پس باید یه ساعت بیرون از یخچال باشه .

فر را روشن کرده و روی درجه 180 سانتیگراد یا 360 فارنهایت قرار دهید.

تخم مرغ ها رو توی ظرف بشکنید و حسابی هم بزنید تا کف بکنه ، بعد از ۲ دقیقه هم زدن شکر و وانیل رو اضافه میکنیم و به مدت ۳ دقیقه هم میزنیم تا به رنگ کرم روشن در بیاد و همچنین کشدار .

این قسمت مهمترین قسمت کیکمونه پس باید حسابی هم بزنید ، حالا نوبت ماسته که اضافه بکنیم و بازم هم میزنیم و روغن رو اضافه میکنیم یه کوچولو هم که زدیم شیر رو اضافه میکنیم .

بیکینگ پودر رو لابه لای آرد الک کنید و به مایه کیکمون اضافه میکنیم خیلی آروم آروم وبهتره تو این مرحله از همزن برقی استفاده نکنیم و با یه ویسک یا قاشق به طور دورانی هم میزنیم .

اگه از آرد کیکی استفاده میکنید که خودش بکینگ پودر داره و  Self Rising هست دیگه  نیازی به بکینگ پودر نیست. اما از آرد کیک معمولی استفاده میکنید باید بکینگ پودر اضافه کنیم. 

اینکار را باید خیلی سریع انجام بدید که پف تخم مرغها نخوابه و گلوله های از آرد تشکیل نشه . 

مواد را آهسته توی قالبی که از قبل با کره یا روغن جامد چرب کردیم و آرد پاشیدیم ( در صورتی که قالبمون نچسب نباشه ) بریزید.


کیک را به مدت 1 ساعت در طبقه وسط فر قرار دهید و به هیچ وجه قبل از 20 دقیقه در فر را باز نکنید. من  کیکم زودتر از ۱ ساعت میپزه،  شما باید از ۴۰ دقیقه به بعد چک کنید که کیک پخته شده یا نه.


من این کیک رو بارها هم تو فر پختم و هم تو پلوپز و این بار تو پلوپزپارس خزر پختم .
نکات مهم اگه کیکتون رو تو پلوپز پختید:

۱. وقتی کیک رو تو پلوپز میپزید از دمکنی استفاده نکنید .

۲. پلوپز رو از ۵ دقیقه قبل بزارید تا گرم بشه بعد مایه کیک رو بریزید .

۳. نیازی نیست که قابلمه پلوپز رو آرد بپاشید اما با کره کمی چرب کنید ته و اطراف قبلمه رو .

۴. حواستون باشه که کیک رو زیاد نذارید که بپزه من برای این کیک درجه حرارت پلوپز رو تا آخرین درجش نذاشتم باشه از ی مقدار پایان تر گذاشتم .

۵. باید پلوپز رو رو درجه حرارت متوسط قرار بدیم واسه پخت کیکها .


کیک را از درجه حرارت بالاتر از نصف پلوپز پارس خزر میزاریم تا بپزه ، کیک رو از ۲۰ دقیقه که گذشت چک میکنیم با چنگال یا چوب کبریت که چقدر دیگه نیاز داریم که بزاریم بپزه من حولوحوش ۳۵ تا ۴۰ دقیقه گذاشتم به پزه . نیازی به برگردوندن دیگه کیک نیست چون روی کیک هرچند که سفیده و برشته نشده اما پخته شده و وقتی تو سینی کیک برمیگردونیم اون قسمت روی کیک که سفیده میره زیر سینی کیک و معلوم نمیشه .


 خوب بریم سراغ کیکمون که اگه تو فر پختیم . بعد از بیرون آوردن کیک از فر باید صبر کنید که سرد بشه بعد از قالب جدا کنید .

وقتی کیکمون سرد شد از وسط نصفش کنید و کمی شهد یا مربا واسط کیک که میخواهد خامه اضافه کنید .

تو این عکس هنوز کیکمو از وسط نصف نکردم فقط روشو که برآمده بود برداشتم و یه دست کردم

این کیکیه که من تو پلوپز پختم. 
برای درست کردن نون خامه ای هم به  این لینک برید .


اینم نون خامه ای های من که تازه از فر بیرون اومدند  و دارند سرد میشن.طرز تهیه کرم کاسترد ایتالیایی برای فیلینگ 

مواد لازم :

شیر  ۲ و ۱/۲ پیمانه
نصف  قاشق مربا خوری وانیل 
شکر ۱ پیمانه 
آرد کیک ۲/۳ پیمانه 
زرده تخم مرغ ۵ عدد 
کره ۱ قاشق 

 این مقدار مواد بهمون حولوحوش ۳ پیمانه کرم کاسترد ایتالیایی میده .

اول شیر و وانیل رو تو قابلمه میزاریم که به جوش بیاد .

توی کاسه دیگه شکر و آرد و زرده تخم مرغ رو با همزن دستی هم میزنیم یه  مقدار تا مخلوط هم باشند  فقط یادتون باشه زرده هارو یکی یکی اضافه میکنیم و هم میزنیم ، نیازی نیست که زیاد هم زده بشه . یک ملاقه از شیر که به جوش اومده رو به این مخلوط اضافه میکنیم .


وقتی یه ملاقه شیر داغ رو ریختیم رو این مخلوط ،هم میزنیم تا زرده یهو به قولی پخته نشه . حالا همه این مخلوط رو اضافه میکنیم به شیرمون که در حال جوشه و هم میزنیم تا زمانی که سفت بشه و یک کرم لطیفی رو داشته باشیم . بعد ۲ تا ۳ دقیقه که کرممون سفت شد شعله گاز رو خاموش میکنیم و کره رو اضافه میکنیم و واسه ۲ دقیقه هم میزنیم تا کره حسابی به خورد کرممون بره .
خوب کرم ما آمادست میزاریم که سرد بشه تو دمای اتاق و بعد روشو پلاستیک میدیم و میزاریم تو یخچال تا چند ساعت بمونه و خنک بشه .

حالا کیکی رو از وسط نصف میکنیم  و کمی شهد یا مربا روش میریزیم ( اگه دوست نداشتید میتونید  شهد یا مربا نریزید ) بعد از این کرم کاسترد ایتالیایی که درست کردیم میریزیم روش ، به هر مقداری که دوست داشتید.
و روش چند تا نون خامه ای که قبلاآماده کردیم رو میچینیم .
و روی نون خامه ای ها خامه فرم داده شده میریزیم حولوحوش ۱ پیمانه وبعدش  نصف دیگه کیک رو میزاریم روش .
حالا  قسمت تزیین کیکمونه .


   


مقداری خامه روی کیک میریزیم و پهنش میکنیم روی کیک ، من اطراف کیک نریختم و روکش ندادم اطراف کیک رو چون دلم میخواست وسط کیک که نون خامه ای هارو گذاشتم مشخص بشه.
حالا  روی خامه دوباره نون خامه ای میچینیم و کمی شکلات آب شده رو روی نون خامه ای ها میریزم تا هم خوشمزه تر بشه و هم زیباتر .

خوب کیک ما آمادست .

وقتی برش میزنید حسابی حال میکنید از نتیجه کارتون ، یکی از نکاتی که موجب خوشمزه تر شدن این کیک میشه همون کرم کاسترد ایتالیائی هستش . میتونید از این کرم واسه فیلینگ کیکها تون استفاده کنید .

نوش جان همتون 
 اینم یه  نما از برش کیک . مطمئنم الان با دیدن این کیک آرزو داشتید الان این کیک رو بایه  لیوان چای داغ میخوردید، مگه نه  ؟

پینوشت :

 عکس هایی که از مراحل کار گرفتم چون با آیفون گرفتم به کیفیت دوربینم نمیرسه اما خوب دمه دست تره و راحت تونستم باهاش عکسمو بگیرم تا شما  مراحل کار رو ببینید . من رسیپی رو کمی تغیر دادم تا به نتیجه دلخواهم برسم پس شک نکنید که شما میتونید از این کیک من بهترشو درست کنید 


رسیپی : Cake Boss

در صفحه فیسبوک من همیشه با من باشد با غذاهای خوشمزه .

1 comment:

neginchef said...

سلام ژولیت عزیز. شادی هایت روز افزون.

همه کارهات علی اند. و خوش بحالت که که توی مالزی دوره می بینی.
خوشحال می شم که با هم تبادل و دوستی داشته باشیم.

منتظرتم

www.neginchef.blogfa.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...